Montaż telewizora na ścianie

Wiele osób decyduje się na to, aby powiesić telewizor na ścianie. Szczególnie jest to popularne rozwiązanie w salonach oraz w sypialniach. Ściana telewizyjna przygotowana w taki sposób na pewno będzie ozdobą pomieszczenia. Jednak, aby tak się stało to trzeba wiedzieć jak telewizor powiesić na ścianie.

uchwyt do tvTrzeba posiąść taką wiedzę, gdyż istnieje tutaj zawsze niebezpieczeństwo upadku w przypadku złego montażu. Istnieją przeróżne uchwyty do telewizora. Trudność ich doboru polega przede wszystkim na tym, że jest ich dość sporo. Nas interesować będą tylko takie, które będą spełniały określone przez nas funkcje. Oczywiście przede wszystkim musimy sprawdzić czy nasz telewizor w ogóle nadaje się do powieszenia na ścianie. Nie każde telewizory mają bowiem taką możliwość.
Aby mieć taką pewność to koniecznie musimy zajrzeć do specyfikacji załączonej do telewizora. Jeśli jednak nie znajdziemy w instrukcji takiej informacji to nie musimy od razu załamywać rąk. Być może o tym nie wspomniano, a taka możliwość jest. Można to sprawdzić z tylnej części telewizora. Jeśli znajduje się tam więcej niż cztery dziury na śruby to oznacza, że telewizor jest przystosowany do tego aby powiesić go na ścianie. Oczywiście najważniejszy jest jednak zakup uchwytu do telewizora. Istnieje kilka ich rodzajów. Wszystko zależy od tego czy chcemy móc przesuwać telewizor i obracać go czy też nie.
Trzeba także sprawdzić rozstaw dziur w telewizorze, tak aby zgadzały się one z rozstawem dziur do śrub w telewizorze. Koniecznie trzeba sprawdzić jaki maksymalny udźwig ma dany uchwyt. Od tego przecież będzie zależało bezpieczeństwo użytkowania telewizora. Bardzo ważnym elementem nośności uchwytu jest ściana. Trzeba dopasować śruby, kołki i uchwyt do rodzaju ściany. Jeśli jest ona wykonana z solidnych materiałów to dobrze.

Jeśli mamy do czynienia z płytami kartonowymi to będzie gorzej. Ściana nie będzie dobrym oparciem dla uchwytu i telewizora. Jednak powieszenie telewizora na ścianie wykonanej z płyt także jest możliwe. Jednak wymaga to na pewno większej wiedzy.