Montaż balustrady nierdzewnej

Montaż balustrad powinien odbywać się w bardzo dobrych warunkach. Gdy nie pada deszcz lub jest zbyt niska temperatura możemy wtedy montować balustrady. Pamiętajmy, że balustrady powinna założyć firma, która będzie się znała na tym co robi. Taka firma powinna istnieć od wielu lat. Montaż balustrad jeśli jest profesjonalny, firmie która będzie się nim zajmować zajmie to około kilku minut lub też kilka godzin. Jeśli balustrady będą zakupione w firmie, która oferuje również montaż skorzystajmy z tego.

 

Balustrady nierdzewne – sposób montażu

 

Aby balustrady były dobrze zmontowane musimy mieć wszystkie niezbędne elementy. Wśród nich możemy wyróżnić na przykład słupki balustrad. Te słupki mogą być montowane pionowo lub też poziomo. Kolejnym elementem do zamontowania balustrad są poręcze. Muszą one być bardzo trwale zamontowane gdyż to właśnie one będą służyły nam do przytrzymania się podczas wchodzenia. Do bardzo ważnych elementów balustrad również możemy wyróżnić na przykład łączniki. Muszą one być wykonane z bardzo dobrej jakości stali aby łączenie nigdy się nie rozeszło. Jeśli balustrady nierdzewne mają mieć filary doi ich montażu również musimy użyć mocowania słupków. Takie mocowanie będzie miało za zadanie przytrzymać nasz filar, a co za tym idzie będzie musiało być wykonane z bardzo dobrego tworzywa oraz filar będzie musiał bardzo ciasno wchodzić aby żadna woda czy też inne zanieczyszczenia się tam nie dostały. Jeśli nasze balustrady będą miały poręcze zawsze do nich możemy użyć podpórek. Jeśli nasze balustrady mają rurki w swoim projekcie niezwłocznie trzeba użyć zaślepek. Takie zaślepki mogą być wykorzystane po to aby do rurek na przykład nie leciała woda gdy śnieg stopnieje lub też żeby na przykład niepowołane osoby nie wkładały jakiś śmieci. Kolejnym elementem do balustrad są elementy do mocowania szkła.

Takie tafle szkła powinny być bardzo zabezpieczone aby nie wypadły z balustrady. Wśród elementów do balustrad również możemy wykorzystać na przykład uchwyty do prętów. Takie uchwyty stabilizują nam naszą konstrukcję balustradową.