Modele kas fiskalnych

Prowadzenie sprzedaży wymaga zarejestrowanie jej w Urzędzie Skarbowym, gdyż od każdej transakcji musimy odprowadzić określoną wysokość podatków. Większość przedsiębiorców posiada kasy fiskalne, które pozwalają na fiskalizację sprzedaży.

Jak działa kasa fiskalna online?

kasy fiskalne onlineW specjalistycznych sklepach zajmujących się sprzedażą kas fiskalnych, znajdziemy różne modele pasujące do różnych punktów handlowych. Inna kasa się sprawdzi w dużym sklepie handlowym, restauracji, czy na parkingu. Kasy fiskalne online są nowoczesnymi modelami, które same przesyłają dane o sprzedaży, wydrukowanych paragonach, czy raportach dobowych do systemu teleinformatycznego Ministerstwa Finansów zwanego Centralnym Rejestrem Kas. Urządzenie wymaga jedynie stałego połączenia z internetem i co jakiś czas ładowania baterii, ponieważ działa bezprzewodowo. Kasa umożliwia podłączenie innych urządzeń fiskalnych, takich jak waga elektroniczna, czytnik kodów kreskowych, czy szuflady kasowej. Jej rozmiary są niewielkie, ponieważ możemy ją przenosić i zabierać ze sobą, kiedy na przykład klient ma zapłacić za usługę na miejscu po jej wykonaniu. Jak każda kasa, ta również wymaga fiskalizacji, czyli otrzymane dokumenty w momencie zakupu, razem ze specjalnym wnioskiem musimy odesłać do Urzędu Skarbowego. Kasy muszą przechodzić regularne przeglądy, które są odnotowywane w książeczkach serwisowych. Przed rozpoczęciem pracy, kasę trzeba skonfigurować i wprowadzić bazę towarową. Można to zrobić ręcznie, lub automatycznie z programu komputerowego.

Zakup kasy jest sporym wydatkiem, ale jeden model będzie służył przez wiele lat. Posiadają one długą gwarancję i możliwość dożywotniego serwisowania. Kasy online świetnie się nadają do sprzedaży w restauracjach i na parkingach, bo można je nosić ze sobą.