Moc tekturowych opakowań

W świecie opakowań dominującą rolę od dawna pełni zwykły papier. Jest on zupełnie niepozorny a jednak tak niezbędny. Na pierwszy rzut oka zbyt delikatny by mógł sprostać dużym wymaganiom stawianym w świecie transportu gdzie praktyczność a przede wszystkim wytrzymałość pełnią tak znaczącą rolę. Ale to tylko pozory gdyż papier potrafi naprawdę nas zaskoczyć pod względem swojej mocy i wytrzymałości.

Wytrzymałość zwykłego papieru

wytrzymałe opakowania kartonoweRzadko bowiem do pakowania większych przedmiotów używamy papieru jednowarstwowego. Chodzi tu bardziej o wytrzymałe opakowania kartonowe. A te swoim zasięgiem zastosowań już dawno podbiły świat transportu. Głównie tego transportu indywidualnego, internetowego gdzie klient otrzymuje zakupione w sieci towary prosto przed drzwi swojego mieszkania. Do tego celu wykorzystywane są wzmocnione opakowania tekturowe różnych wielkości i form. Tektura to bowiem zwykły papier ale składający się z kilku warstw co diametralnie zmienia jego właściwości w tym przede wszystkim elastyczność i wytrzymałość. Co do form opakowań tekturowych to mogą być różnych wielkości od naprawdę miniaturowych do bardzo dużych. Również kształtem można je bezproblemowo dostosować do przewożonych przedmiotów. Mogą być to długie płaskie kartony lub o niestandardowych kształtach pasujących do znajdujących się w ich środku przedmiotów.

Do transportu cięższych przedmiotów można także używać opakowań kartonowych które muszą być jednak wtedy dodatkowo znacząco wzmocnione.Same w sobie są bardzo lekkie bo przecież wykonane z papieru i to jest ich dodatkową bardzo ważna zaletą. W takich przypadkach wzmacniane są przede wszystkim uchwyty tego typu opakowań. Również łączenia są konstruowane z większej ilości warstw by sprostać większym niż zazwyczaj przeciążeniom.