Mobilny dom do zamieszkania

Wiele osób, które mają działkę poza miastem, pragnie na niej stworzyć swoją oazę, do której będą przyjeżdżać w każdej wolnej chwili. To świetny pomysł, ponieważ można na niej postawić piękny domek, zorganizować zieleń, a nawet mini basen.

Jak wyglądają całoroczne domy mobilne?

mobilne domki całorocznePrzede wszystkim trzeba rozróżnić klasyczny dom od domku letniskowego, na który nie trzeba mieć pozwolenia na budowę. Klasyczny dom z fundamentami buduje się nawet kilka miesięcy, a mobilne domki całoroczne można zamówić u producenta i w ciągu kilku tygodni mieć u siebie na działce. Domek całoroczny jest wykonany z identycznych materiałów jak klasyczny budynek i jest ocieplony. Dzięki temu komfort mieszkania w nim jest taki sam jak w budynku murowanym. Na rynku działa kilku producentów zajmujących się konstruowaniem takich domków i są oni w stanie wykonać domek w rozmiarze od trzydziestu pięciu do nawet pięćdziesięciu siedmiu metrów kwadratowych. Przede wszystkim takie domki są budowane na kształt wagonu kolejowego, czyli mają podwozie i koła. Dzięki temu w razie konieczności można je przewozić w inne miejsce. Z wyglądu zewnętrznego są bardzo klasyczne i proste. Posiadają plastikowe okna, drzwi antywłamaniowe, klasyczną dachówkę czy rynny. Wewnątrz domek mobilny może wykładać jak klasyczne mieszkanie z salonem, aneksem kuchennym, sypialnią i łazienką. Wystarczy do niego podpiąć prąd, bieżącą wodę i można w pełni korzystać przez cały rok. Jest on znacznie tańszy w utrzymaniu od normalnego domu i ma maksymalnie wykorzystany każdy metr powierzchni.

Dla osób, które nie potrzebują dużych mieszkań, taki domek jest idealnym rozwiązaniem. Można go postawić w dowolnym miejscu i mieszkać przez cały rok. Dodatkowo producent umożliwia wykonanie w nim tarasu z zadaszeniem czy schodków.