Metalowe ogrodzenia budowlane

 

Nigdy nie przestawała nas zadziwiać wyobraźnia ludzi, a raczej jej brak. Od początku prac przy wyburzeniu starego wieżowca i rozpoczęcia budowy nowego budynku, zanotowaliśmy zdecydowanie za dużą ilość przypadków próby wtargnięcia na teren budowy. Owe wejścia tłumaczone były korzystaniem ze skrótów koło wieżowca, i żadne tłumaczenie nie przekonywało owych osób do zachowania zasad bezpieczeństwa.

Stalowe ogrodzenie tymczasowe

ogrodzenia tymczasowe budowyWypadki z udziałem osób trzecich były ostatnią rzeczą, jaką chcieliśmy widzieć podczas pracy, dlatego po dłuższej naradzie zapadła decyzja, by odgrodzić teren budowy, i uniemożliwić wejście osobom postronnym. Jednak nie posiadaliśmy wystarczającej ilości ogrodzenia modularnego, gdyż budowa wieżowca była naszym największym dotychczasowym projektem. Na nasze szczęście, ogrodzenia tymczasowe budowy nie były bardzo drogą inwestycją, a dodatkowe segmenty mogły przydać się i na późniejszych zleceniach. Ogrodzenia te składały się z metalowego szkieletu i blachy falistej, identycznej jak ta, które używana była do produkcji garaży blaszanych. Jeden segment ogrodzenia mógł mieć trzy metry wysokości i nawet pięć czy więcej szerokości, a odpowiednio usytuowane, całkowicie uniemożliwiały wejście na teren budowy. Mimo iż elementy ogrodzenia były same z siebie dość lekkie, to istniała możliwość ich połączenia śrubami konstrukcyjnymi w taki sposób, by niemożliwe było ich przesunięcie czy przestawienie w inne miejsce bez demontażu.

Nie było to rozwiązanie bardzo skomplikowane czy czasochłonne, gdyż rozstawienie całego ogrodzenia trwało niecałe dwie godziny, nawet jak na tak duży teren jak ten na którym pracowaliśmy. Jednak całkowicie zapobiegało wejściu nieupoważnionych osób i ogromnie zwiększało bezpieczeństwo na terenie budowy.