Lot samolotem – podstawa bilet

Wiele osób nigdy nie leciało samolotem, z racji tego, że nie miało ku temu okazji, bądź po prostu się tego boi. Jednak kiedyś przychodzi taki moment, że nawet kiedy się boją, to muszą wsiąść na pokład i polecieć bardzo często na drugi koniec świata – czy to z własnej woli czy z przymusu. I wtedy zaczyna się problem.

Kusza do nurkowania może być potraktowana jako broń

Szczególnie problem z bagażem. Osoby, które nigdy nie leciały samolotem nie wiedzą, że waga bagażu nie może przekroczyć określonej liczby kilogramów. Jeżeli więc wybieracie się do ciepłych krajów, żeby spędzić fantastyczne wakacje i chcecie zabrać ze sobą przyrząd typu kusza podwodna, którą dopiero co kupiliście, to możecie się zdziwić, bo może okazać się, że niestety macie nadbagaż. Jak się okazuje poza bagażem możecie mieć również problem z biletem lotniczym.

kusza do nurkowaniaOkazuje się bowiem, że wielu z nas nie wie za co tak naprawdę płaci kupując ów nieszczęsny bilet lotniczy. Okazuje się również, że kiedy potencjalny pasażer pyta się osób, które sprzedają te bilety, to nawet niektórzy przewoźnicy nie potrafią potencjalnemu pasażerowi dokładnie wytłumaczyć za co płaci kupując u nich bilet. Do niektórych opłat, które niestety wliczone są w koszt biletu możemy zaliczyć: opłatę za obsługę pasażera przez personel samolotu, koszt tłumienia hałasu, podatek pokładowy, który przewoźnik musi zapłacić od pasażera. Poza tym linie lotnicze bardzo często do ceny biletu doliczają również: opłatę paliwową – jak się okazuje tak naprawdę wiele osób nie wie, dlaczego taka opłata została wprowadzona dlaczego to akurat pasażer musi ją uiszczać. Niektórzy przewoźnicy tłumaczą się pokrętnie tym, że chcą pokazać wszystkim pasażerom, dlaczego tak horrendalnie rosną ceny biletów, a tym samym sam koszt podróży samolotem. Chcą ten wzrost cen utożsamić ze wzrostem cen paliw. Czy to jest słuszne – nie wiadomo. Dodatkową opłatę, jaką również uiszcza pasażer jest opłata ubezpieczeniowa – jest to specjalna opłata, którą musi uiścić pasażer; została ona wprowadzona po ataku na World Trade Center 11 września 2001r