Lina bawełniana do DIY

 

Moda na DIY trwa od lat i nadal kwitnie. W internecie można znaleźć setki pomysłów, inspiracji i tutoriali jak wykonać ozdoby, przedmioty użytkowe, ubrania, akcesoria dla zwierząt. Autorzy prześcigają się w pomysłach na wykorzystanie różnych przedmiotów, często odpadów plastikowych czy papierowych, jak rolki po papierze czy nakrętki od butelek. 

Sznury z bawełny

lina bawełnianaRękodzieło, prócz robienia na drutach, garncarstwa czy rzeźbienia w drewnie to też wykorzystanie niecodziennych materiałów oraz ogrom pomysłowości. Organizer do szuflady z bielizną ze sklejonych rolek po papierze, meble ze skrzynek po owocach, mata łazienkowa z wycieraczki i mchu. Tak na prawdę każdy znajdzie coś na swój gust. Czasem wystarczy tylko kilka starych przedmiotów i puszka złotego sprayu by wyczarować eleganckie, nowoczesne ozdoby i wazoniki do naszego wnętrza. Ci którzy mają narzędzia i potrafią z nimi pracować, tworzą cuda z betonu, drewna, żywicy epoksydowej. A dobra lina bawełniana? Z grubej liny można stworzyć dywaniki, upleść koszyk na zakupy, lub osłonkę na doniczkę. To nie wszystko, bawełniana linka to też świetny materiał na smycz dla psa. Wybór kolorów i wzorów jest bardzo duży. Jakość linek, które służą do podtrzymywania dużych ciężarów bez wątpienia wytrzyma ciągnącego psa. W dodatku tworząc smycz samemu można dostosować jej długość jak i grubość do własnych preferencji, zamontować kółka do przepinania i regulacji a także wybrać własne karabińczyki. Z linki o mniejszej średnicy z kolei wiele kobiet plecie bardzo modne w tym sezonie makramy i wiszące kwietniki.

Samodzielne wykonanie ozdób, mebli czy akcesoriów niesie ze sobą ogrom satysfakcji. Nawet jeśli coś się nie uda, to uczymy się na błędach i następnym razem wykonamy to lepiej. Internet dostarcza pomysły i instrukcję wykonania, a materiały znajdziemy wszędzie, nie tylko w domowym zaciszu.