Kursy podstawowe dla amatorskich pilotów dronów

Najmłodsi entuzjaści dronów często uczą się ich sterowania samodzielnie, co niejednokrotnie może sprawiać duże trudności. Najlepszą metodą uczenia się sterowania taką maszyną jest bowiem praca z instruktorem mającym doświadczenie z jej obsługą, aczkolwiek rzadko zdarza się by kursy doszkalające obejmowały również naukę najmłodszych pasjonatów bezzałogowych maszyn latających.

Szkolenie pilotażu drona dla najmłodszych operatorów

kursy dronyOśrodek szkoleniowy z którym często współpracujemy przy organizacji pokazów i zawodów od niedawna zaczął przeprowadzać kursy, skierowane dla najmłodszych entuzjastów dronów, bardzo podobne do szkolenia podstawowego na licencję operatora drona, aczkolwiek przystosowanego właśnie dla amatorskich pilotów dronów. Szybko okazał się iż nie tylko młodzi operatorzy, ale również rekreacyjni piloci zaczęli uczęszczać na owe kursy Drony jakie są używane do szkolenia podczas takiego kursu są bowiem dość prostymi, popularnymi modelami, które w większości używane są rekreacyjnie. Owe szkolenia są więc doskonałym sposobem na rozpoczęcie kariery profesjonalnego pilota bezzałogowej maszyny latającej, i przygotowanie do szkolenia mającego na celu zdobycie licencji kwalifikowanego pilota drona. Nie są to kursy szczególnie trudne, gdyż mają one nauczyć młodych operatorów najbardziej podstawowej wiedzy o pilotowaniu w przystępny sposób.

Trwają dość krótko, rzadko rozciągając się na więcej niż dwadzieścia godzin, choć program ułożony jest w taki sposób, by być atrakcyjnym dla najmłodszych uczestników, nie nudzić, a jednocześnie przekazywać bardzo dużo wiedzy o pilotowaniu i zasadach bezpieczeństwa. Taki kurs niejednokrotnie pozwolił wielu młodym operatorom na rozpoczęcie kariery i rozwijanie umiejętności w celu zdobycia licencji operatora.