Kto może uczestniczyć w kursie skałkowym?

 

W ostatnich latach coraz więcej osób interesuje się wspinaczką wysokogórską. Chętnie jeżdżą oni na festiwale o tej tematyce, a także czytają blogi i książki jej dotyczące. Często po jakimś czasie biernego śledzenia wydarzeń we wspinaczkowym świecie, pojawia się chęć aby samemu spróbować swoich sił. Warto wtedy zrobić to krok po kroku, aby było to bezpieczne.

Uczestnictwo w kursie skałkowym

kurs skałkowyJeżeli chcemy nauczyć się wspinaczki wysokogórskiej, to powinniśmy zacząć od zapisania się na kurs skałkowy. Poznamy tam podstawy techniki wspinania się, a także zasady bezpieczeństwa i asekuracji. Jest to niezbędne aby przejść na bardziej zaawansowany poziom. Co ważne, do uczestnictwa w takim kursie nie są wymagane żadne techniczne umiejętności. Przyjmowane są nawet osoby, które wcześniej ani razu nie były na ściance wspinaczkowej. Jednym wymaganiem, jakie jest stawiane przed osobami zaczynającymi taki kurs, jest odpowiednia kondycja fizyczna, która pozwoli nam na uczestnictwo w zajęciach w skałach przez kilka godzin codziennie. Wszystkie inne umiejętności będziemy dopiero nabywać podczas kursu, więc jeżeli tylko jesteśmy aktywni na co dzień, to nie mamy powodu aby obawiać się zgłosić na takie szkolenie. Nawet jeżeli zdecydujemy, że jednak nie chcemy jechać w góry wysokie, to po takim kursie mamy także dużo innych możliwości, takich jak wspinanie się w skałach, czy też w naszych, polskich górach.

Podsumowując, jeżeli interesujemy się tematyką wspinaczki wysokogórskiej i sami chcielibyśmy jej spróbować, to warto zacząć od zapisania się na kurs skałkowy. Pozwoli nam on nabyć podstawowe umiejętności techniczne, jakie są potrzebne do wspinania. Co ważne, prowadzony jest on od podstaw, dzięki czemu jedynym warunkiem uczestnictwa w nim jest odpowiednia kondycja.