Książki o historii powojennej Polski

 

Polska od lat pięćdziesiątych dwudziestego wieku była krajem komunistycznym. Historia naszego państwa do lat dziewięćdziesiątych została opisana przez wielu historyków. Jednym z nich jest Sumliński. Jeżeli poszukujemy książek, które opisują ten okres, możemy śmiało sięgnąć po tego autora. Warto to zrobić jeżeli interesuje nas historia księdza Popiełuszki. Jest to postać kultowa w polskiej historii.

Literatura historyczna Sumlińskiego

wojciech sumliński książkiKsiążki, które opisują czasy Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej są bardzo potrzebne, zwłaszcza dla osób młodych. Jeżeli zastanawia nas co na ten temat twierdzi Wojciech Sumliński książki jego autorstwa są w wielu bibliotekach cyfrowych. W tej literaturze znajdziemy meandry polskiej polityki, a także temat związane ze służbami państwowymi oraz ich działalnością. Poruszone są również kwestie propagandy oraz tego, że gospodarka socjalna nie działa tak, jak sobie wiele osób wyobraża. Sumliński doskonale pokazuje, że jedynie kapitalizm pozwala ludziom czuć się bezpiecznie, ponieważ osoba pracująca nie będzie miała problemów z jedzeniem i zakupem podstawowych towarów. Sumliński świetnie zrelacjonował kontakty polskich władz z władzami Związku Radzieckiego na przestrzeni lat. Wiadomo, że inne stosunki były na początku lat pięćdziesiątych, a zupełnie inne po stanie wojennym, czyli niedługo przed transformacją ustrojową.

Książki tego autora dostępne są w bibliotekach cyfrowych. Można je kupić w formie ebooka lub audiobooka. Wiele księgarni internetowych dysponuje również papierowymi wydaniami. Jest to ukłon w stronę osób, które lubią czuć papier podczas czytania. Ewidentnie książki tego autora świetnie pasują do domowych biblioteczek, jeżeli lubimy tematy polityczne, a także związane z historią dwudziestego wieku.