Koszenie trawnika latem

 

Lato jest moją ulubiona prą roku. Jako emeryt lubię ten czas spędzać na mojej działce, która znajduje się w okolicach Krakowa. Wówczas zajmuję się moim dużym ogrodem dbając o kwiatki, warzywa oraz o zieloną trawę. To właśnie latem o rośliny trzeba najbardziej dbać.

Koszenie trawnika – dokładne i profesjonalne

profesjonalne koszenie trawnika w KrakowieMój trawnik na działce jest wiecznie zielony, czego mi zazdroszczą moi sąsiedzi. Często się mnie pytają, co ja takiego robię, że mam taką zieloną trawę nawet podczas suszy, kiedy ich trawa jest żółta oraz sucha. Mówię im wówczas, że profesjonalne koszenie trawnika w Krakowie opiera się na kilku ważnych zasadach. Najpierw powinno się pamiętać o tym, że nie wolno podlewać trawy w południe, tylko wczesnym porankiem oraz późnym wieczorem. W innym przypadku trawa nie jest w stanie normalnie funkcjonować. Podlewanie trawnika również nie powinno być powierzchowne, aby gleba mogła być mocno wilgotna. Samo koszenie trawnika powinno być wykonywane raz na tydzień, wtedy trawa jest jak najbardziej optymalnych rozmiarów. Oprócz tego warto jest zainwestować w odpowiedni sprzęt, który będzie miał dobre ostrza. Ostrza w kosiarce nie mogą być tępe, ponieważ wtedy trawa jest bardziej postrzępiona i szybciej robi się żółta, a tego nie chcemy. O co chodzi konkretnie w tak częstym i regularnym koszeniu trawy? O to, żeby tej nie zamykały się źdźbła. Wówczas darń nie jest w stanie wyschnąć. Po koszeniu oczywiście zajmujemy się podlewaniem. Ten moment uwielbiam właśnie najbardziej. Nic tak pięknie nie pachnie, jak świeża, wilgotna i skoszona trawa.

Jestem w stanie doradzać każdemu na działce, w jaki sposób powinno się pielęgnować trawę. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, żeby odpowiednio glebę nawadniać glebę. Jeżeli chodzi o koszenie trawnika, to trzymamy się wyżej wspomnianych zasad. Regularność w tym przypadku to podstawa!