Kostka sensoryczna dla maluszka

Gdy w rodzinie pojawia się noworodek, bliscy zastanawiają się nad idealnym podarunkiem dla maluszka. Najczęściej są to akcesoria pielęgnacyjne oraz ubranka, jednak warto także pomyśleć o czymś do zabawy, co pozytywnie wpłynie na ogólny rozwój niemowlaka. Tutaj doskonale sprawdzą się przetestowane produkty sensoryczne.

Korzyści z zabawy kostką sensoryczną

kostki sensoryczne dla niemowlątKostki to wielofunkcyjne zabawki, które można wykorzystywać tak naprawdę już od pierwszych miesięcy życia maluszka. Na początek kostki sensoryczne dla niemowląt są jedynie im pokazywane przez rodziców, aby ćwiczyć wzrok i słuch, dzięki elementom szeleszczącym. Dopiero z czasem dziecko zaczyna samodzielnie łapać za poszczególne elementy zabawki i odkrywa jej inne funkcje, ponieważ kostki są także doskonałą alternatywą dla kolorowych piłek. Kostki są niewielkich kształtów, a także bardzo przyjemne w dotyku, dzięki zastosowaniu różnych materiałów. Dziecko idealnie je łapie w swoje niewielkie rączki i może bawić się nimi bez końca. Zazwyczaj na ściankach kostek są umieszczane czarno – białe lub kolorowe obrazki przedstawiające zwierzątka lub kształty. Specjaliści jak najbardziej polecają tego rodzaju zabawki dla maluszków, które są bezpieczne i dbają o prawidłowy rozwój dziecka. Wybierając podarunek dla niemowlęcia, warto jak najbardziej wybrać taką kostkę, czy poduszeczkę lub książeczkę z materiału. 

Każdy powyższy przykład doskonale sprawdzi się jako miękka i przyjemna zabawka dla kilkumiesięcznego bobasa. Najważniejsze, aby postawić na znane i polecane przez innych rodziców firmy, które cieszą się renomą, a ich produkty posiadają odpowiednie atesty i certyfikaty. Takie zabawki można bez problemu zabrać także do wózka czy samochodu, aby zainteresować i zająć czymś ciekawym maluszka.