Kosmetyczne techniki dbania włosów

Kobiety by ładnie wyglądać zmienić coś w swoim wyglądzie chodzą do fryzjera,. Tam ścinają włosy, farbują je, a po tym wszystkim modelują włosy. Tak naprawdę modelowanie i stylizację włosów mogą robić sobie same kobiety w swoim małym zakątku, łazience. Modelowanie i stylizacja włosów zwane są inaczej układaniem włosów, obydwie te techniki są niestety nietrwałe, ponieważ po zetknięciu z wodą uczesanie traci swój kształt i powraca do stanu w jakim były przed wykonaniem fryzury czyli są mokre i oklapłe.

hurtownia fryzjeraPodstawową czynnością usługową, wykonywaną w zakładach fryzjerskich, jest mycie głowy. Występuje ono przed wieloma zabiegami fryzjerskimi np. przed cięciem włosów, przed robieniem fryzury. Właściwe wykonanie mycia włosów i skóry głowy jest zabiegiem bardzo istotnym wpływa na inne zabiegu jakie będą wykonywane później. Przy myciu włosów należy uwzględnić stan włosów, stopień zanieczyszczenia i zabrudzenia, oraz przede wszystkim zaś stopień przetłuszczania się włosów. Nie właściwe środki jakie mogą być użyte do pielęgnacji włosów mogą zniszczyć włosy.
Natomiast złe spłukiwanie odzywek lub szamponów mogą wpływać na powstawanie łupieżu. Wszystkie szampony, odżywki i inne środki do pielęgnacji włosów u fryzjera są zamawiane w profesjonalnej hurtowni fryzjerskiej. Hurtownia fryzjerska kosmetyczna ma wiele rzeczy do pielęgnacji włosów z różnych firm. Tylko od fryzjera zależy co będzie używać w kosmetycznych technikach dbania włosów. Wizyta u fryzjerki dzieli się na kilka etapów. Na początku zabezpiecza się klienta przed zniszczeniem odzieży, za pomocą odpowiedniej pelerynki i ręcznika, i przystępuje się do mycia włosów. Zwilża się je ciepłą wodą i nakłada się szampon. Szampon wmasowuje się delikatnie, robiąc od razu masaż głowy.

Po zabiegu mycia szamponem, należy go spłukać ciepłą wodą. Żeby włosy się lepiej rozczesywały po myciu głowy, należy nałożyć odżywkę. To właśnie ją dokładnie wmasowujemy w końcówki włosów, po chwili wszystko dokładnie spłukujemy. Jeżeli po zakończeniu mycia nie przewiduje się dalszych zabiegów, włosy można wysuszyć suszarką.