Konsultacje psychologiczne i rozwód

Każda duża zmiana w życiu człowieka odbija się w jakimś stopniu na jego psychice w pozytywny lub negatywny sposób. Niestety znacznie częściej do czynienia mamy z tą drugą sytuacją.

Chodziła na konsultacje psychologiczne w Krakowie

konsultacje psychologicznePo rozwodzie moich rodziców wraz z mamą przeprowadziłam się do Krakowa. Z jednej strony cieszyłam się z tego, gdyż rodzice wciąż się kłócili i oboje wyglądali na nieszczęśliwych. Niestety całe to wydarzenie odbiło się na mojej mamie. Od czasów przeprowadzki, często chodziła smutna. Nie raz nawet słyszałam jak płakała w nocy. Rzadko kiedy widziałam ją od tego momentu wesołą. Zwykle wolne weekendy spędzała przed telewizją, praktycznie nie wychodziła z domu, tylko do pracy. Próbowałam ją pocieszyć namawiając abyśmy wyszły do kina czy na spacer, ale bezskutecznie. Jednak bardziej niż jej brak humoru, zmartwił mnie fakt, że zaczęłam ją często widywać z kieliszkiem wina. Pomyślałam, zatem że jest to jakaś depresja czy odmiana nerwicy i trzeba zacząć działać. Mamie potrzebny był psycholog. Wyszukałam w internecie więc kliniki zdrowia psychicznego, które w ramach ubezpieczenia z narodowego funduszu zdrowia oferują leczenie depresji i nerwicy. Jednak jak namówić mamę by chodziła na konsultacje psychologiczne-Kraków? Poradzić tutaj mogła chyba tylko szczera rozmowa. Mama była szczerze zdumiona, że tak bacznie obserwowałam jej zachowanie i przeprosiła mnie, że musiałam brać w tym wszystkim udział. Gdy po pół roku leczenie nerwicy zakończyło się znów była moją mamą, wesołą i pogodną.

Znów wychodziłyśmy razem na zakupy i do kina. Nie wiem jakby się to skończyło gdybym nie zareagowała w porę. W dodatku mama jest ze mnie dumna, że wszystko tak dzielnie i cierpliwie zniosłam.