Komfortowy popręg skórzany

Jeździectwo to niewątpliwie jedna z najpiękniejszych form aktywności fizycznej. Świeże powietrze i kontakt z majestatycznymi zwierzętami, którymi są konie pozwalają w pełni się zrelaksować i cieszyć chwilą. Konie mają także ogromną wartość terapeutyczną.

Dobór odpowiedniego popręgu

niezawodny popręg skórzanySpędzając długie godziny na grzebiecie konia, powinniśmy zadbać o komfort i bezpieczeństwo nie tylko nasze ale też zwierzęcia. Wybierając siodło, należy zwrócić uwagę, na materiał z jakiego zostało wykonane, solidną sterlicę oraz wygodę siedziska. W każdym sklepie ze sprzętem można wypróbować siedzisko, na specjalnym sztucznym grzbiecie konia. Jeśli chcemy zadbać o komfort naszego wierzchowca, warto zdecydować się na niezawodny popręg skórzany, który odpowiada za przymocowanie siodła i utrzymuje je w miejscu. Popręg cały czas ma kontakt ze skórą konia, źle dobrany może doprowadzić do powstawania otarć i odparzeń. Należy też dobrać odpowiedni popręg do rodzaju treningu. Skokowy jest szeroki na środku, z wąskimi paskami po bokach, natomiast ujeżdżeniowy, to jeden szeroki pas. Jeśli nasz koń ma delikatną skórę lub intensywnie trenujemy przez wiele godzin, warto kupić popręg z naturalnym futrem, na przykład owczym. Futro wspomoże stymulację krwi, zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza, dzięki czemu zwierzę nie przegrzewa się, zapobiega przesuwaniu się popręgu i pomaga w utrzymaniu siodła w odpowiedniej pozycji. W przypadku wystąpienia alergii, futro można zastąpić podkładką wykonaną z materiału, która sprawdzi się równie dobrze.

Konie to piękne i wytrzymałe zwierzęta, jednak trzeba pamiętać, zwłaszcza podczas długich i intensywnych treningów, że mają wrażliwą skórę i należy o nią dbać. Najlepiej zadbamy o konia dobierając sprzęt, który zapobiegnie powstawaniu odparzeń i otarć.