Kocyk dla niemowlaka

Każde nowo narodzone dziecko wymaga skompletowania niezbędnej wyprawki, w której nie może zabraknąć wózka, łóżeczka i ubranek. W zależności od pory roku w jakiej ma się maluch urodzić, trzeba kupić także kocyki i pościel.

Jak wygląda kocyk miny dla niemowlaka?

kocyki dla niemowląt minkyPanuje ogólna opinia, że małe dzieci należy ubierać zawsze o jedną warstwę więcej niż my sami i nie dotyczy to przykrycia wierzchniego, które zawsze jest tylko dodatkiem. Niemowlaki nie mają jeszcze uregulowanej ciepłoty ciała, więc trzeba je zawsze ubierać na cebulkę o warstwę więcej. Do przykrywania najlepsze są dwustronne kocyki dla niemowląt minky. Są to miękkie kocyki, które z jednej strony mają bawełniany materiał, a drugiej miękki polar. Bawełna doskonale chłonie wodę i przepuszcza powietrze, a minky świetnie grzeje i nie przepuszcza wody, dzięki czemu jest pod nim ciepło. Poza tym materiał minky cały jest pokryty małymi wypustkami, które bardzo ciekawią maluchów i lubią je ściskać, przez co ćwiczą rączki. Kocyki są dostępne w wersji na lato bez wypełnienia, albo z wypełnieniem cienkim około centymetrowym na jesień i grubym półtora centymetrowym wypełnieniem na zimę. Kocyk można wykorzystać do przykrycia dziecka w łóżeczku, wózku, lub może służyć jako mata do zabawy żeby dziecko nie siedziało bezpośrednio na podłodze. Jest on wykonywania z bezpiecznych materiałów i można go prać w pralce w temperaturze maksymalnie czterdziestu stopni Celsjusza. Kocyki mają też kilka rozmiarów dla noworodków i trochę większych maluchów. 

Kocyk minky jest pakowany w estetyczną folie i świetnie się nadaje na prezent dla niemowlaka. Do kompletu kocyka można dokupić poduszkę minky z płaskim wypełnieniem. Dzieci uwielbiają się przytulać do miękkich rzeczy, więc na pewno polubią ten kocyk.