Kiedy warto zrobić badanie wzroku?

Każdy człowiek powinien przynajmniej raz na dwa lata pójść do okulisty, aby zrobić dokładne badanie wzroku. Dzięki profilaktyce jesteśmy w stanie utrzymać nasz wzrok w jak najlepszej kondycji na długie lata. Jednakże są sytuacje, kiedy badanie okulistyczne trzeba robić o wiele częściej. Jest tak w określonych przypadkach.

Badanie wzroku – kto je musi częściej robić?

najlepszej jakości badanie wzroku w KrakowieOsoby, które przekroczyły już czterdziesty rok życia powinny zrobić badania wzroku przynajmniej raz w roku. W tym okresie zaczynają się rozwijać choroby, które dotyczą głównie osób starszych. Są to jaskra lub tez zwyrodnienie plamki. Wzrok wówczas się pogarsza, a nieleczone choroby będą mogły skutkować nawet ślepota. Wcześniejsze wykrycie uchroni nas przed poważnymi problemami. Częściej również muszą się badać chorzy na cukrzycę, czyli chorobę mającą wpływ na wiele narządów, jak na przykład na wzrok. Cukrzycy są podatni na zmiany zachodzące w oku i przez to mogą chorować na jaskrę, a nawet na zaćmę. Podobnie jest w przypadku osób chorych na zapalenia stawów lub naczyń krwionośnych. Wszelkie choroby reumatyczne lub układu nerwowego negatywnie wpływają na jakość naszego wzroku. Warto o tym pamiętać. Niezwłocznie należy wykonać najlepszej jakości badanie wzroku w Krakowie, jeśli odczuwamy bardzo nieprzyjemne dolegliwości, jak na przykład zwykłe problemy z jakością widzenia. Świadczyć o chorobie może również częste mruganie oraz mrużenie oczu podczas czytania bądź pracy przy komputerze. Również bóle głowy mogą świadczyć o problemach okulistycznych, dlatego też w takich sytuacjach zgłaszamy się do lekarza specjalisty.

Osoby chorujące na częste zapalenie spojówek są narażone na choroby okulistyczne mogą mieć problemy ze wzrokiem. Osoby takie powinny raz na pół roku zgłaszać się do okulisty.