Jakie są zalety łamigłówek?

Łamigłówki  dzisiaj przechodzą istny renesans. Coraz więcej osób zwyczajnie nawet zamiast gry komputerowej albo na konsolę kupuje gry planszowe.

Łamigłówki są dobre na długie wieczory.

Gra planszowaCzemu? Po pierwsze, gry tego typu są dużo tańsze, od wcześniej wspomnianych. Po drugie gry tego typu mogą spokojnie posłużyć jako rozrywka dla większej ilości osób. Sam kiedyś grałem w karty na 10 osób dwoma lub trzema taliami kart. Dlatego nie tylko gry planszowe z Warszawy się liczą le również gry karciane. Najnudniejsze są mimo wszystko chyba łamigłówki sklep jednak je sprzedaje i też ma jakieś dochody. Ogólnie sklep z grami planszowymi to dzisiaj bardzo opłacalna inwestycja, ponieważ coraz więcej ludzi je kupuje. To idziemy dalej, jakie są te zalety? Ano cena, możliwość gry w wiele osób, prostota, więc nawet z dziećmi możemy grać na dobrą sprawę, a jak nie to wytłumaczyć, dokładnie przez prostotę jesteśmy w stanie nauczyć kogoś zasad w mniej niż 2 minuty (później się często okazuje, że lepiej gra od nas ) Co więcej? A ponadto gry planszowe oraz gry karciane nie potrzebują prądu, więc nawet, gdyby nastała awaria prądu, możemy odpalić świeczkę i spokojnie działać, a gdybyśmy mieli tylko gry na komputerze, to byśmy mogli zapomnieć o czymkolwiek wtedy. Co dalej? Dzisiaj jesteśmy mocno uzależnieni od prądu itp. i w przypadku braku prądu w gniazdkach leżymy i nie powiem co robimy. A taka gra pozwala nam na spokojne spędzanie czasu, bez nerwówki itp. Powinniśmy docenić gry planszowe za to, co wymieniłem. Oczywiście można zrobić samemu gry planszowe, jednak to nie jest takie łatwe. A jaka jest moim zdaniem najłatwiejsza gra do przygotowania? Piłkarzyki i statki. Co jest nam do tego potrzebne? Ano potrzebujemy wiele rzeczy! Cały długopis piszący (nie musi by cały, ale żeby pisał) i kartka(najlepiej w kratkę) Szczerze powiem, że w te dwie gry mógłbym grać naprawdę długo, co pokazuje, że jednak to nie grafika jest najważniejsza, ale właśnie sama gra i to, z kim gramy. Jeśli gramy z kimś, kogo lubimy to gra będzie przednia.

Reasumując łamigłówki mają bardzo dużo zalet, wady oczywiście też jakieś mogłyby być, jednak zalety spokojnie przysłaniają nam te wszystkie wady.