Jakie materiały elewacyjne wybrać?

W obecnych czasach bardzo popularne stały się ponownie budynki drewniane. Większość osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że drewno nie jest zbyt wytrzymałym surowcem budowlanym, szczególnie, gdy ma nim być wykończona elewacja. Warto wiec w jej przypadku stosować takie materiały, które drewno jedynie przypominają.

Czy warto stosować imitacje drewna na elewacji?

realistyczna imitacja drewna na elewacjiPomimo tego, że drewno jest surowcem budowlanym, które jest w pełni ekologiczne a dodatkowo, bardzo atrakcyjnie się prezentuje, nie można go polecić w każdej sytuacji. Szczególnie odradza się stosowanie tego surowca na elewacji, ze względu na to, że będzie tam miało ciągły kontakt z groźnymi dla niego czynnikami zewnętrznymi. Dlatego też znacznie lepszym rozwiązaniem będzie realistyczna imitacja drewna na elewacji. Zazwyczaj, taka imitacja jest stworzona ze specjalnych, drewnopodobnych paneli, które są wyjątkowo proste w montażu. Dzięki temu, nie będzie stanowiło żadnego problemu, aby zamontować taka elewację nawet bez większego doświadczenia w wykonywaniu takich prac. Panele takie sa znacznie bardziej wytrzymałe od tych, które sa wykonane z naturalnego drewna i to nawet w tym przypadku, gdy zostały one poddane procesowi impregnacji. Większą odporność można szczególnie łatwo zauważyć na podstawie wpływu takich czynników jak na przykład promieniowanie UV, które dla drewna naturalnego jest wyjątkowo groźne. Oprócz tego jednak, panele drewnopodobne okazują się być także znacznie bardziej odporne niż drewno impregnowane na kontakt z wilgocią.

W obecnych czasach bardzo łatwo zauważyć jest, że znacznie więcej uwagi przykłada się do wyboru najbardziej odpowiednich materiałów do wykończenia elewacji. Tylko w takim wypadku można mieć bowiem pewność, że nie trzeba będzie zbyt często powtarzać remontu fasady budynku. Obecnie mamy dostęp do wielu różnych materiałów, również takich, które doskonale imitują naturalne surowce.