Jak zabezpieczyć podłogę tarasu?

Aby zabezpieczyć drewnianą podłogę przed zniszczeniem i działaniem warunków atmosferycznych, warto zabezpieczyć ją olejem. Przed nałożeniem preparatu, należy usunąć z podłogi stare warstwy impregnatów za pomocą specjalnego płynu oraz oczyścić powierzchnię podłogi.

Jak stosuje się oleje do podłóg?

olej do tarasu bonaPosiadanie przydomowego tarasu to z pewnością niezwykły komfort. Często podłoga na tarasie wykonana jest z drewna, zatem trzeba o nią odpowiednio dbać. Drewno narażone na duże nasłonecznienie, opady deszczu, czy śniegu będzie szybciej ulegało niszczeniu. Aby przedłużyć jego żywotność, warto zastosować na podłogę specjalne środki ochronne. Olej do tarasu Bona odpowiednio zabezpieczy drewnianą podłogę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i nie dopuści do jej pęcznienia pod wpływem wody. Specjalny olej wygładzi powierzchnię podłogi i zabezpieczy ją przed wnikaniem wody w głąb jej powierzchni. Produkt zmniejszy również ryzyko wystąpienia pęknięć w podłodze, ponieważ naniesiona warstwa oleju będzie ją chroniła. Polecany preparat będzie chronił podłogę drewnianą przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Warto pamiętać, że olej przeznaczony jest do stosowania na drewnie niepokrytym żadnymi środkami. Jeśli wcześniej znajdowały się na nim impregnaty, to należy je usunąć specjalnym preparatem. Należy również upewnić się, że wilgotność drewna jest odpowiednia, ponieważ, jeśli przekracza ona 18%, to nie należy stosować na takiej powierzchni oleju, należy ją osuszyć.

Specjalny olej do tarasu Bona stosuje się na surowe i suche drewno. Przed nałożeniem preparatu należy oczyścić powierzchnię podłogi z zabrudzeń oraz piasku. Jeśli podłoga jest świeżo położona, to należy odczekać kilka tygodni, aby drewno nabrało odpowiedniej porowatości i olej mógł dobrze wniknąć w jej powierzchnię.