Jak zabezpieczyć lakier?

Nowe auta mają błyszczący i równomierny odcień lakieru na całej powierzchni karoserii. To normalne, gdyż nie jest poddany działaniu czynników atmosferycznych czy też nie podlega drobnym uszkodzeniom jakie następują w trakcie użytkowania pojazdu.

Czy można odnowić lakier na karoserii?

zabezpieczenie lakieru nowy sączZ pewnością na wartość samochodu wpływa jego wygląd zewnętrzny, a konkretniej stan karoserii. Nie jest łatwo o nią skutecznie dbać, ponieważ każdego dnia działają na nią negatywne czynniki atmosferyczne takie jak promieniowanie słoneczne, deszcz, śnieg czy mróz. Ponadto zawsze może dojść do drobnych zarysować od gałęzi, drobnych kamyczków uderzających w pojazd podczas jazdy czy kocich pazurów. Na szczęście są usługi, które są w stanie skutecznie zmniejszyć ryzyko powstania uszkodzeń. Jeżeli interesuje nas zabezpieczenie lakieru Nowy Sącz jest miastem, w którym działa kilka salonów zajmujących się auto detailingiem. Jest to dość nowa usługa w naszym kraju, która przyszła do nas z Wielkiej Brytanii. Polega ona na detailingu wnętrza i karoserii pojazdu z uwzględnieniem najdrobniejszych szczegółów. Zabezpieczenie lakieru polega na wykonaniu kilku etapów, które w konsekwencji prowadzą do  oszałamiającego efektu. Przede wszystkim karoseria jest dokładnie czyszczona i odtłuszczana, aby nałożony na nią preparat dobrze się trzymał powierzchni. Następnie odbywa się polerowanie powłoki lakierniczej, które może być wykonywane ręcznie lub maszynowo. Później wykonywana jest konserwacja i zabezpieczenie powłoką ceramiczną.

Dzięki takiemu zabiegowi, lakier odzyskuje dawny blask, głęboki i intensywny kolor oraz znikają z niego drobne zarysowania, odpryski czy odbarwienia. Efekt detailingu utrzymuje się do kilku miesięcy, po czym należy usługę powtórzyć, aby zachować jej efekt.