Jak szybko otworzyć własną firmę w Niemczech?

Niemiecki rynek jest otwarty na polskich fachowców. Istnieje duże zapotrzebowanie na krajowe towary i usługi. Istnieje też kilka sposobów na otworzenie własnej firmy za zachodnią granicą. Jednym z nich jest skorzystanie z porady prawnej i księgowej. Dzięki specjalistom od Niemieckiego prawa gospodarczego i podatkowego łatwiej można założyć przedsiębiorstwo w Niemczech.  

Niemcy dobrym krajem na założenie przedsiębiorstwa

jak otworzyć firmę w niemczechPrzedsiębiorcy, którzy postanowili otworzyć własną firmę za zachodnią granicą, przyznają, że tamtejsze procedury są jasne i konkretne. Najważniejsza jest znajomość języka niemieckiego. To właśnie po niemiecku należy wypełnić druki i formularze urzędowe. Osoby świadczące usługi budowlane często pytają, jak otworzyć firmę w Niemczech. To prostsze niż może się wydawać. Najlepiej poprosić o merytoryczną pomoc biuro prawno-księgowe. Pracownicy od lat pomagają polskim biznesmenom w otwarciu legalnej działalności gospodarczej na terenie niemieckich landów. W zależności od wielkości firmy i świadczonych usług, zmieniają się wymagania prawne i księgowe. Inny rodzaj podatku płacą małe przedsiębiorstwa kilkuosobowe, zatrudniające głównie Polaków. Jednak duże krajowe firmy, jeśli chcą zatrudniać obywateli Niemiec muszą liczyć się z wieloma ograniczeniami i wymaganiami wynikającymi z lokalnych przepisów. Ważne jest opodatkowanie i rozliczenia z urzędem skarbowym (Steueramt).

Założenie firmy na terenie Niemiec może być bardzo proste. Warunkiem jest otrzymanie dobrego, merytorycznego wsparcia. Taką pomoc prawną i księgową oferują firmy polskim przedsiębiorcom. To duże ułatwienie dla osób zastanawiających się nad tym, w jaki sposób zacząć funkcjonować na rynku niemieckim. Dobrze mieć kontakt z doradcą biznesowym w Niemczech.