Jak kłaść kostkę na betonie?

Jeszcze dwadzieścia lub trzydzieści lat temu popularna metoda tworzenia nawierzchni, np. placów i podjazdów koło domu, było betonowanie podłoża. trudno usunąć beton, a jego wywózka wiąże się z dużymi kosztami. Znacznie łatwiej jest wykonać nowy bruk z kostki ułożonej na suchym, niezepsutym betonie. Jak wykonać brukowanie na nawierzchni betonowej? Są na to sprawdzone sposoby.

Pokrywanie starego betonu estetyczną kostką

układanie kostki brukowej na suchym betonieW sklepach z materiałami budowlanymi jest bardzo duży wybór kostek brukowych. Od ręki dostępne są zarówno naturalne płyty kamienne z granitu, jak i kostki prefabrykowane. niezależnie od materiału, każda kostka posiada bardziej elegancki i estetyczny wygląd, niż klasyczny, szary, smutny beton. Wiele osób zastanawia się, jak wygląda układanie kostki brukowej na suchym betonie. w tym przypadku kluczową kwestią jest stan zachowania spodniej warstwy betonu. Jeśli są spękania, ukruszenia i ubytki, to bezwzględnie należy je wypełnić. Ważny jest także drenaż, gdyż beton tamuje naturalne odprowadzanie wody. podsumowując: jeśli ktoś decyduje się na ułożenie nowej warstwy na suchym betonie, to powinien rozważyć fachową pomoc budowlaną. To profesjonalne rozwiązanie, które pozwoli uniknąć błędów technologicznych, które mogą wystąpić przy niewłaściwym ułożeniu kostki na starszej warstwie suchego betonu. Dobrym rozwiązaniem jest wiec zatrudnienie brukarzy, którzy podpowiedzą, jak układać kostkę na betonie.

Estetyczne otoczenie domu lub firmy w dużej mierze zależy od nawierzchni. Nieestetyczny, stary beton można pokryć nową warstwą składającą się z kostki, np. granitowej. Ułożenie nowych płyt na suchym betonie wymaga znajomości techniki warstw. Beton bowiem pracuje w odmienny sposób niż kostka i w tym przypadku ekipa budowlana może pomóc.