Jak dobrać odpowiednią kurtynę paskową?

W przypadku gdy drzwi do danego pomieszczenia muszą być stale otwarte, zwłaszcza latem, często mamy do czynienia z przeciągami, plagami owadów, wpadaniem nadmiaru chłodnego lub nagrzanego powietrza. Dobrym sposobem na ograniczenie tych nieprzyjemnych sytuacji jest zamontowanie ochronnej kurtyny.

Czym dokładnie jest kurtyna paskowa?

kurtyny paskowe na drzwiNajkrócej ujmując, jest to zasłona z tworzywa sztucznego podzielona na pasy równej szerokości, dla ułatwienia przemieszczania się między pomieszczeniami. Najczęściej używanym do produkcji kurtyn materiałem jest PCV. Kurtyny paskowe na drzwi przemysłowe posiadają pasy nieco szersze od tych produkowanych z myślą o użytku w małych lokalach. Zarówno jedne jak i drugie mogą być montowane na dwa sposoby: samodzielnie lub jako uzupełnienie zwykłych drzwi. W zależności od potrzeb zamawiającego, kurtynę można dostosować do rodzaju pomieszczenia, które ma chronić. Ma to miejsce na przykład w przypadku chłodni, w których składowane są mrożonki – wówczas paski są mocniejsze niż te stosowane standardowo i przystosowane do ujemnych temperatur. Domyślnie firmy produkują zasłony z materiału przezroczystego, bezbarwnego, jednak w zależności od preferencji klienta możliwe jest dostosowanie tak koloru, jak i szerokości pasów. Większość kurtyn jest stosunkowo łatwa w zawieszeniu, dlatego z powodzeniem można je montować samodzielnie. Wyjątkiem są duże zasłony przemysłowe.

Warto rozważyć zakup kurtyny paskowej, jeżeli zależy nam na ograniczeniu takich czynników jak przedostający się hałas, przewiewy, zabrudzenia czy niepożądane zmiany temperatur. Z pewnością sprawdzi się ona w każdego rodzaju pomieszczeniu, jeśli tylko zostanie poprawnie dobrana i zamontowana. Oferty producentów często zawierają opcję montażu u klienta, z której w wielu przypadkach dobrze skorzystać.