Harmonijkowe systemy ochronno-ostrzegawcze

Do czasowego zabezpieczania przestrzeni roboczej wykorzystywane są specjalnie skonstruowane balustrady nożycowe. Pozwalają one na szybkie wygrodzenie potrzebnych stref. Składane barierki rozgraniczają i znakują miejsca prowadzenia robót budowlanych, informują o niebezpiecznych wykopach lub wykorzystywane są w magazynach i halach przemysłowych do wyznaczania stref wyłączonych z ruchu.

Szybkie i wygodne zabezpieczenie przestrzeni

barierki harmonijkoweWygrodzeniowe barierki harmonijkowe to bardzo popularny sposób wyznaczenia miejsca pracy, czy odgrodzenia dostępu dla osób nieupoważnionych. Tego typu barierki stosuje się najczęściej czasowo. Są one jednym z elementów systemu zabezpieczeń o charakterze ochronno-ostrzegawczym. Składana konstrukcja zapewnia wysoką mobilność i wygodę użytkownika, a po zmontowaniu charakteryzuje się dużą stabilnością. Zapory nożycowe po złożeniu zajmują niewielką powierzchnię, są łatwe w transporcie i przenoszeniu, a po rozłożeniu mogą mieć długość od 1,5 do nawet 4 metrów. Ogrodzenie harmonijkowe wykonane jest z najwyższej jakości polietylenu. Wykazuje się dużą odpornością na zniszczenie, znaczne różnice temperatur oraz wilgoć. Nóżki barierek produkowane są ze stali nierdzewnej, co zapewnia stabilność całej konstrukcji. Aby barierki były zauważalne w warunkach pogorszonej widoczności wyposażone są w elementy odblaskowe. Bariery nożycowe można ustawić jako czworobok, literę L, a nawet stosować jako barierki studzienkowe podczas prac kanalizacyjnych.

Podsumowując, barierki harmonijkowe to idealne rozwiązanie w sytuacji, gdy potrzebne jest skuteczne ogrodzenie prac krótkotrwałych: na drodze, chodniku, w sklepach czy magazynach. Produkowane są w różnych wariantach, co pozwala na dobranie rozwiązania najlepiej spełniającego przyjęte wymagania wynikające ze specyfiki przeprowadzanej pracy.