Gustowne okrycie kąpielowe

Kąpanie noworodka czy niemowlaka jest dla wielu świeżo upieczonych rodziców sporym wyzwaniem. Przeważnie boją się, że mogą maluszkowi wyrządzić krzywkę, jednak jest to mało prawdopodobne. Za to warto się skupić na odpowiednim zestawie kąpielowym.

Jak wyglądają okrycia kąpielowe dla dzieci?

ładne okrycie kąpielowe z kapturemPierwsza kąpiel noworodka przeważnie odbywa się jeszcze w szpitalu, gdzie przeprowadza ją doświadczona położna. Później rodzice będą musieli samodzielnie powtarzać ten zabieg pielęgnacyjny codziennie lub co drugi dzień. Dlatego też warto być do niego odpowiednio przygotowanym, czyli posiadać zestaw kąpielowy. W jego składzie znajdziemy na pewno wanienkę z praktycznym stelażem, gąbki czy ręcznik, który może zastępować ładne okrycie kąpielowe z kapturem. Klasyczny ręcznik nie pozwala na komfortowe jednoczesne suszenie maluchowi główki i ciała, ponieważ ma kształt prostokąta. Natomiast okrycie kąpielowe pomimo, że też jest prostokątne, to posiada na środku doszyty kaptur, do którego można schować główkę i swobodnie osuszać resztę ciała malucha. Przeważnie okrycia kąpielowe dla maluchów są wykonane z miękkiej bawełny, frote czy bambusa, ponieważ doskonale chłoną wodę, przez co nie trzeba pocierać ciała dziecka, a jedynie go otulić. Otulacze mają idealnie dopasowaną wielkość do małych dzieci, dlatego też sprawdzą się u wszystkich niemowląt. W sklepach z artykułami dla nich znajdziemy je w wielu fasonach i kolorach pasujących dla chłopców i dziewczynek. Ich cena nie różni się od klasycznych ręczników.

W kwestii opieki i pielęgnacji dziecka liczą się produkty i akcesoria, które ułatwiają te zadania. Na pewno okrycie kąpielowe można do nich zaliczyć, bo jest znacznie lepsze od zwykłego ręcznika który stosuje każdy z nas. Wart mieć ich przynajmniej kilka na zmianę.