Gdzie kładziemy folię dachową?

 

Dach w żadnym wypadku nie powinien być przez nas utożsamiany tylko i wyłącznie jako coś, co składa się z drewnianych elementów, które są następnie przykrywane pokryciem wykonane z blachy lub innego trwałego materiału. Szczególnie w przypadku budynku mieszkalnego takie rozwiązanie to zdecydowanie za mało. Powinniśmy naprawdę poważnie pomyśleć o dobrej jakości foliach dachowych. Ich właściwości mogą nas pozytywnie zaskoczyć.

Jak właściwie postępować z foliami dachowymi?

folia dachowa mdmTo oczywiste, że każdy dach może mieć przecież inne rozmiary i kształty. Nie ma jednak najmniejszych przeszkód, jeżeli zastanawiamy się nad ewentualnym przycinaniem folii dachowej i nadawaniem jej konkretnego kształtu, ponieważ takie działania nigdy nie zmienią najważniejszych właściwości tego produktu. Bądźmy świadomi, że folia dachowa MDM składa się praktycznie zawsze z wielu warstw. Duża gramatura wpływa oczywiście na ciężar takiej folii, ale w żadnym wypadku nie musimy się tym przejmować, bo nawet przy wybraniu najgrubszego egzemplarza nie stanowi ona zagrożenia dla trwałości całej konstrukcji. Wręcz przeciwnie skutecznie zabezpiecza ją na przykład przed negatywnym działaniem zgromadzonej pary wodnej, bo może ją skutecznie odprowadzić do wykonanych w pokryciu dachowym szczelin. Poszczególne warstwy działają w jej przypadku jak specjalistycznie wykonany filtr chroniący skutecznie na przykład przed działaniem promieni UV i wielu podobnych czynników.

Niska temperatura w żadnym wypadku nie doprowadzi do skurczu tego niezwykle cennego materiału. To on gwarantuje, że pozostałe elementy izolacji dachowej na pewno nie zostaną uszkodzone przez wiele długich lat. Taka folia bez problemu zachowuje swoje oryginalne i cenne właściwości przez całe dekady. Dzięki foliom dachy są bezpieczne.