Folia stretch – tanie pakowanie

Folia stretch jest obecnie powszechnie znana jako jeden z bardziej rozpowszechnionych sposobów na pakowanie produktów. Można ją stosować w domu czy w biurze, jednak na pewno największą popularność zdobyła sobie w przemyśle, gdzie jest wykorzystywana na skalę masową.

foliaOwija się nią bardzo wiele, tak samo pojedyncze produkty, jak też całe ich opakowania, czy nawet palety z towarem. Jednak do każdej czynności tego typu należy podchodzić nieco inaczej. Gdy chodzi o pakowanie dużych przedmiotów, zazwyczaj wykorzystuje się do tego przede wszystkim odpowiednio dostosowane maszyny, które umożliwiają dość szybkie wykonanie takich prac. Dla nich produkowana jest specjalna folia maszynowa. Zazwyczaj wyróżnia się przede wszystkim nieco większą grubością niż inne jej rodzaje, a to z tego powodu, aby była ona znacznie wytrzymalsza i nie rwała się podczas jej stosowania. Poza tym jest dzięki temu o wiele pewniejsza i lepiej zabezpiecza chroniony towar, dlatego też nie ma konieczności stosowania bardzo dużej ich ilości aby mieć pewność właściwego jego zabezpieczenia.
Ma to na pewno wpływ przede wszystkim na koszty związane z wykorzystywaniem folii. Dzięki temu że na rynku znaleźć można między innymi takie produkty jak folia stretch producent Jumbo, czyli w dużych rolkach, koszty związane z jej zastosowaniem znacznie się obniżają.

Jest to dość istotne w przemyśle, ponieważ zazwyczaj bezpośrednio przekłada się na cenę końcową produktu, ze względu na różnicę w kosztach produkcji i transportu towarów, czyli wszędzie tam, gdzie taka folia ma zastosowanie.