Fabryka szyb i suszarki do tworzyw.

W mojej fabryce tworzymy wiele elementów, które firmy motoryzacyjne wykorzystują w swoich samochodach, motocyklach itp. Mam na przykład dział, który zajmuje się tworzeniem sportowych i turystycznych szyb motocyklowych. Tam są suszarki do tworzyw sztucznych.

Suszarki do tworzyw sztucznych muszą być niezawodne.

suszarki do tworzywTe pierwsze charakteryzują się tym, że mają tzw. garb, który tworzy swego rodzaju tunel aerodynamiczny dla kierowcy – pozwala na szybszą jazdę i zmusza do sportowej pozycji na motocyklu. A jak to wygląda w przypadku szyb turystycznych? One współgrają z aerodynamiką, jaką oferuje nam sam motocykl. Szybka jest wyższa i oferuje wikszy komfort podróżowania. Jak wytworzyć taką szybkę? Po pierwsze potrzebna jest specjalna maszyna wyposażona we wtrysk sekwencyjny. Wtrysk ten wykonuje odlew dostarczonym przez podajnik do tworzyw sztucznych tworzywem. Forma, jest nagrzana do odpowiedniej temperatury którą wyznaczają termostaty to form. Za kolory odpowiedzialny jest taki element jak dozownik barwnika miesza kilka kolorów, żeby dobrać ten, o który nam dokładnie chodzi. Po wszystkim – czyli rozgrzaniu granulatu, wpuszczeniu go do formy, element taki przechodzi przez szybki proces suszenia. Suszarki do tworzyw sztucznych, są miejscem, gdzie temperatura jest wysoka, ale nie na tyle, żeby uformowane tworzywo przetopiło się od nowa na mazie. Dlatego działa na zasadzie zwykłej suszarki, Podawane jest strumień powietrza, który oplata tworzywo, w celu doprowadzenia go do jednolitej formy. Jest to bardzo ważny element, gdyż jak wcześniej wspominałem suszarki do tworzyw sztucznych powodują utwardzenie materiału. Maszyn mamy naprawdę wiele, dlatego jednocześnie robimy i szyby sportowe i turystyczne a dodatkowo robimy czachy motocyklowe, zderzaki samochodowe itp. Oczywiście – jesteśmy tylko podwykonawcami, sami nie mamy możliwości zrobienia części dla siebie, ponieważ nie mamy reszty zaplecza zajmującego się projektowaniem itp. Jednak mamy kilka łatwych części akcesoryjnych – takich jak wcześniej wspomniane szyby, dodatkowo crash pady itp.

Fabryka jest na tyle nowoczesna, że produkcja jest szybka. Następnym moim planem jest otwarcie firmy spedycyjnej, gdzie nie musiałbym już wynajmować zewnętrzne firmy, tylko sam bym dowoził swoje towary do klientów. Plany są duże – ale czy uda mi się je zrealizować? Ja osobiście mam taką nadzieję! Maja też suszarki do tworzyw sztucznych.