Drewno jest mniej szkodliwe dla środowiska

 

Drewno kominkowe jest produktem cieszącym się stale rosnącym zainteresowaniem klientów. Wszystko za sprawą zaobserwowanego wzrostu sprzedaży tego typu urządzeń grzewczych, dla których materiał drewniany jest podstawowym i jedynym źródłem do przemiany energii.

Poza tworzonym klimatem są również inne plusy

sprzedaż drewna kominkowego w RybnikuWykorzystywanie drewna w celu zagrzania posiadanej przez nas powierzchni jest mniej szkodliwe dla naszego środowiska. W porównaniu do węgla kamiennego cechuje się mniejszą, oferowaną liczbą kalorii ale również mniejszą liczbą zanieczyszczeń ulatniających się do powietrza. Wbrew powszechnemu przekonaniu o podwyższonej w ostatnich latach cenie wszystkiego, co wytworzone jest z drewna, różnica ta nie jest mocno odczuwalna dla osób na co dzień wrzucających do swoich piecy węgla kamiennego. Na ostatnich regulacjach prawnych, przeprowadzonych w trakcie trwania posiedzenia sejmu, skorzystała i sprzedaż drewna kominkowego w Rybniku. Dzięki podjętym ustaleniom, zyskała ona dodatkowe źródło cennego surowca przeznaczonego na handel i generowanie zysków firmy. Z tego faktu zadowoleni powinni być również klienci, ponieważ ze względu na zwiększoną dostępność materiału firmy mogą obniżyć jego cenę rynkową, bez obawy o zmniejszenie ilości gotówki co miesiąc wpływającej do firmy. Z kolei korzyść klienta polega na możliwości uzyskania większej ilości towaru, w mniejszej cenie – zwykła oszczędność.

Stan naszego powietrza, którym na co dzień oddychamy, jest fatalny. Rady gmin, urzędy i sejm starają się opracować rozwiązanie mające na celu likwidację problemu poprzez jego poprawę i obniżenie szkodliwych stężeń. Dla osób, które korzystają wciąż ze starych pieców węglowych zalecane jest rozpoczęcie poszukiwań nowego źródła ciepła. Być może, za kilka lat prawnie dozwolone będzie spalanie tylko i wyłącznie drewna.