Drewno kominkowe jest produktem cieszącym się stale rosnącym zainteresowaniem klientów. Wszystko za sprawą zaobserwowanego wzrostu sprzedaży tego typu urządzeń grzewczych, dla których materiał drewniany jest podstawowym i jedynym źródłem do przemiany energii.

Poza tworzonym klimatem są również inne plusy

sprzedaż drewna kominkowego w RybnikuWykorzystywanie drewna w celu zagrzania posiadanej przez nas powierzchni jest mniej szkodliwe dla naszego środowiska. W porównaniu do węgla kamiennego cechuje się mniejszą, oferowaną liczbą kalorii ale również mniejszą liczbą zanieczyszczeń ulatniających się do powietrza. Wbrew powszechnemu przekonaniu o podwyższonej w ostatnich latach cenie wszystkiego, co wytworzone jest z drewna, różnica ta nie jest mocno odczuwalna dla osób na co dzień wrzucających do swoich piecy węgla kamiennego. Na ostatnich regulacjach prawnych, przeprowadzonych w trakcie trwania posiedzenia sejmu, skorzystała i sprzedaż drewna kominkowego w Rybniku. Dzięki podjętym ustaleniom, zyskała ona dodatkowe źródło cennego surowca przeznaczonego na handel i generowanie zysków firmy. Z tego faktu zadowoleni powinni być również klienci, ponieważ ze względu na zwiększoną dostępność materiału firmy mogą obniżyć jego cenę rynkową, bez obawy o zmniejszenie ilości gotówki co miesiąc wpływającej do firmy. Z kolei korzyść klienta polega na możliwości uzyskania większej ilości towaru, w mniejszej cenie – zwykła oszczędność.

Stan naszego powietrza, którym na co dzień oddychamy, jest fatalny. Rady gmin, urzędy i sejm starają się opracować rozwiązanie mające na celu likwidację problemu poprzez jego poprawę i obniżenie szkodliwych stężeń. Dla osób, które korzystają wciąż ze starych pieców węglowych zalecane jest rozpoczęcie poszukiwań nowego źródła ciepła. Być może, za kilka lat prawnie dozwolone będzie spalanie tylko i wyłącznie drewna.

 

Close Menu