Dlaczego miasto sprzedaje zabytki czyli dworki na sprzedaż

Wiele się mówi na temat tego, że miasta nie dbają o różne obiekty architektury i infrastruktury. Zawsze się tłumaczą tym, że nie mają na wszystko funduszy i na czymś trzeba oszczędzić.

Dworki na sprzedaż dla jednej rodziny

dworki na sprzedażCzy jednak nie widzą, ze mogliby sporo zarabiać na rożnych przedsięwzięciach? Widocznie nie, skoro wiele z nich nadal stoi nieużywana, czy jest jest wyprzedawana. Ostatnio pojawił się pałac na sprzedaż z okolic naszego miasta. Widać że jest on bardzo zaniedbany i miasto o niego nie dbało. A gdyby tak zajęło się jego renowacją to można by taki pałac przekształcić w jakiś muzeum, obiekt do zwiedzania, miejsce urządzania przyjęć, czy cokolwiek innego. Rozumiem jeszcze, ze dworki na sprzedaż są zazwyczaj dosyć małe i nadają się do zamieszania przez jedną rodziną bardziej niż na przekształcenie je w obiekt użyteczności publicznej. Ale już taki zamek na sprzedaż? Przecież to samo w sobie byłaby świetna reklama do miasta, bo na wycieczkach szkolnych zawsze zwiedza się jakieś zamki. Widocznie włodarze miasta nie wpadli na taki pomysł genialny w swojej prostocie. Dlatego tez kolejne pałace, dworki i zamki są wystawiane na sprzedaż, zamiast remontowane. Zamiast na nich zarabiać, organizować wycieczki szkolne czy imprezy kulturalne to takie budynki niszczeją tak długo, ze ich utrzymanie jest nieopłacane przez miasto i potem są sprzedawane. Jaki w tym biznes?

Przecież nie remontowałoby się ich co roku, tylko raz a dobrze, a potem tylko regularnie konserwowało. Mam nadzieję, że może coś się w podejściu miasta zmieni na lepsze.