Czym jest oranżeria?

Własna oranżeria w przeszłości byłą oznaką luksusu i przepychu. Dziś decyduje się na nią coraz więcej właścicieli domów prywatnych. Obecnie możemy spotkać się również z zamienną nazwą – ogród zimowy. W przeszłości pełniła ona funkcję miejsca uprawy egzotycznych roślin. Obecnie jej zastosowanie jest nieco odmienne. Jakie? 

Wybór producenta oranżerii

producent oranżeriiW dzisiejszych czasach oranżeria służy w głównej mierze jako element ozdobny. Cała konstrukcja składa się z drewnianych bądź aluminiowych profili zabudowanych szkłem. Materiał ten dostarcza do wnętrza mnóstwo światła, co jest głównym powodem większego zainteresowania oranżerią. Jednak oprócz wzniesienia odpowiedniej konstrukcji liczą się jeszcze inne, ważne elementy. Są nimi ogrzewanie i wentylacja. Aby pomieszczenie to nadawało się idealnie do uprawy roślin i miłego spędzania czasu wolnego istotną rolę odgrywa wybór producenta. Tych z kolei pojawia się w naszym kraju coraz więcej. Sam producent oranżerii wskazuje na coraz większe zainteresowanie tego rodzaju konstrukcjami szklanymi. Możemy nawet coraz częściej zaobserwować je w przestrzeni publicznej. Jak w takim razie wybrać producenta? Przede wszystkim wybór poprzedzić dokładnym przestudiowaniem wszystkich producentów w kraju. Warto także prześledzić dotychczasowe zrealizowane projekty każdego z nich, aby móc zdecydować, który producent ma w swojej ofercie oranżerie zbliżone wykonaniem do naszych własnych wizji i upodobań. 

Warto wiedzieć, szczególnie jeśli mowa o właścicielach domów prywatnych, którzy chcą wybudować oranżerię, że wszystkie powierzchnie powyżej 25 metrów kwadratowych wymagają specjalnego pozwolenia na budowę. Zwykle jednak decydujemy się na mniejsze powierzchnie, które oddaje bardziej przytulną, ciepłą atmosferę. Nawet w środku zimy.