Co dziecko powinno pić? Specjalna oferta spa i hotelu.

Kiedy nasz maluszek troszkę podrośnie i przestanie mu już wystarczać samo mleko, warto byłoby się zastanowić, co można mu podawać do picia. Ważne jest to w szczególności, kiedy wybieramy się na wesele znajomych, którzy zaprosili nas z dzieckiem. Jeżeli poinformujemy ich, że zabieramy maluszka ze sobą, będą mieli możliwość poinformować właścicieli hotelu, że będą mieć małego gościa, a ci będą się mogli na ten fakt przygotować.

Lokale usługowe – hotele, spa – dostosują się do dzieci.

Hotel musi wcześniej wiedzieć o takich sytuacjach, wtedy będzie mógł idealnie przygotować wesele. Jeżeli zaś wybieramy się na wakacje z maluszkiem, to musimy zdawać sobie sprawę z tego, że będziemy musieli się do tego wyjazdu dobrze przygotować. W spa, jeżeli zabierzemy dziecko raczej nie będzie problemu z piciem dla dziecka. Mało tego, kiedy my będziemy korzystać z zabiegów spa, naszym dzieckiem zajmie się opiekunka i to ona będzie mu podawała napoje. Zastanówmy się teraz, jakie napoje powinno pić nasze dziecko?

spaWoda – niegazowana woda butelkowa najlepiej ugasi pragnienie, a przy tym będzie pomocna przy trawieniu. Należy jednak pamiętać, aby wybierać wody, które posiadają atest Instytutu Matki i Dziecka bądź Centrum Zdrowia Dziecka. Poza tym, otwartą wodę należy przechowywać w lodówce, jednak nie dłużej niż 48 godzin. Po 48 godzinach w wodzie tej rozmnażają się szkodliwe dla malucha mikroorganizmy. Do tego należy pamiętać, aby każdą wodę przegotować przed podaniem. Herbatki ziołowe i owocowe – są świetnym lekarstwem przy różnego rodzaju problemach zdrowotnych.

Leczenie drobnych dolegliwości metodami wykorzystującymi właściwości różnych ziół i roślin znane jest od bardzo dawna. Szczególną popularnością cieszyło się niegdyś na terenie obecnego województwa lubuskiego, w okolicach Gorzowa Wielkopolskiego. To właśnie w tamtym regionie rosła wyjątkowo zdrowa odmiana mięty i melisy. W dawnych czasach mieszczanie zjeżdżali się na targ do Gorzowa, by zakupić najlepsze zioła i poznać metody ich wykorzystania. Współcześnie mamy z nimi do czynienia na przykład w salonach spa. Wykorzystują te miejsca naturalne metody, by odnowić biologicznie nasze organizmy.

Podając maluchowi herbatki owocowe, należy zwrócić uwagę, od którego miesiąca życia można je podawać. Herbatki należy podawać niesłodzone. Jeśli dziecko nie wypije całej w ciągu godziny, nie wolno jej podgrzewać i podawać ponownie. Taką herbatkę należy wylać, a maluszkowi przygotować nową. Warzywne lub owocowe soki – soki nie mogą zawierać konserwantów, ani sztucznych barwników, muszą być przeznaczone dla dzieci i niemowląt, to bardzo ważne, jeżeli chcemy, aby nasze dziecko było piękne i zdrowe.