Ciekawy spływ kajakowy na Kaszubach

Lato w tym roku było bardzo piękne, a pogoda wręcz zachęcała do wszelkiej aktywności na świeżym powietrzu. Razem z grupką znajomych, postanowiliśmy w tym roku spędzić kilka dni na północy naszego wspaniałego kraju. Chcieliśmy spędzić ten czas aktywnie, naładować baterie i cieszyć się swoim towarzystwem.

Podziwianie widoków podczas spływu kajakowego na Kaszubach

spływy kajakowe kaszubyPewnego dnia, postanowiliśmy poszukać jakiś ciekawych atrakcji. Jeżeli chodzi o dobre spływy kajakowe Kaszuby miały w tym temacie wiele do zaoferowania. Przeszukaliśmy kilka ofert w Internecie i po jakimś czasie, znaleźliśmy firmę, która oferowała bardzo urozmaicone wycieczki po malowniczych trasach. W umówionym terminie zjawiliśmy się na przepięknych kaszubskich terenach. Nasz spływ kajakiem rozpoczęliśmy od krótkiego kursu, a nasz instruktor zapoznał nas ze sprzętem oraz podstawowymi zasadami bezpieczeństwa. Wkrótce, rozpoczęliśmy nasz pierwszy spływ jedną z najbardziej malowniczych tras na Kaszubach. Start rozpoczęliśmy w Lipuszu. Cała trasa była niezwykle piękna, mieliśmy okazję podziwiać wspaniałe walory przyrodnicze. Przepływając przez tę wspaniałą krainę, widzieliśmy niezwykłych dzikich mieszkańców lasu oraz bardzo wiele ptactwa wodnego. Widoki były niesamowite, a cała trasa niezwykle urodziwa i bardzo profesjonalnie zorganizowana. Razem z grupą moich przyjaciół bawiliśmy się niesamowicie. Trasę zakończyliśmy we Wdzydzach Kiszewskich. Organizatorzy spływu zabrali od nas sprzęt, później razem z innymi uczestnikami spływu spędziliśmy miło czas podczas wspólnego ogniska. Wieczorem, organizatorzy spływu pomogli nam się dostać do naszego samochodu, dzięki czemu szybko i bezpiecznie wróciliśmy do hotelu. W kolejnych dniach zwiedzaliśmy przepiękne Kaszuby zarówno na pieszych wycieczkach, ale również jak i na kajakach. Wracając do domu, byliśmy bardzo zmęczeni, ale zadowoleni z tak wspaniałego wyjazdu.

Jakiś czas później, wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że będziemy chcieli powrócić w miejsce, w którym spędziliśmy kilka wspaniałych dni. W związku z tym zaplanowaliśmy kolejny wyjazd za rok. Cieszyliśmy się z tego, że znaleźliśmy w Polsce tak wspaniałe miejsce na aktywny wypoczynek.