Chirurgia szczękowa i ósemki

Któregoś dnia stwierdziłam, że moje zęby nie są idealnie proste. Przestały mi się podobać, nie uśmiechałam się już tak często w towarzystwie. Zaczęłam się ich wstydzić. Mama pozwoliła mi założyć sobie aparat, jednak nie było to tak od razu. Najpierw musiałam wyleczyć wszystkie zęby i udać się na pierwszą wizytę u ortodonty.

Wyrywanie ósemek na chirurgii szczękowej

chirurgia szczękowa w toruniuPierwsze co powiedziała do mnie ortodontka, to to, że trzeba będzie mi usunąć ósemki. Nigdy nie miałam wyrywanych zębów i byłam przerażona. Tylko chirurgia szczękowa w Toruniu potrafi usunąć ósemki, które jeszcze nie są widoczne. Niestety, moje problemy z zębami zaczęły się z tego powodu, że ósemki próbowały się przebić i popychały inne zęby do przodu, w stronę jedynek. No i jedynki zaczęły na siebie nachodzić. Dlatego wybrałam się do pana chirurga z drżącym ciałem z nerwów. Pan był bardzo spokojny i wesoły zarazem. Uspokajał mnie, mówiąc, że jest to normalne, że w tym wieku dokonuje się ekstrakcji. Zapytał, czy wolę chwilę się pomęczyć i zęby usunąć, czy później parę lat męczyć się z krzywymi zębami, które będą powodowały dyskomfort. Tym faktem mnie przekonał i bardziej pewnie usiadłam na fotelu. Ortodontka zaznaczyła, które zęby są do usunięcia i pan przeszedł do pracy. Dostałam znieczulenie i przestałam czuć cokolwiek. Pan ruszał coś w zębach, a mnie nic nie bolało. Zanim się obejrzałam, pokazał mi mój pierwszy wyrwany ząb. Byłam w szoku, bo kompletnie nic nie czułam. Myślałam, że nawet mimo znieczulenia będzie mnie bolało.

Pozbyłam się ósemek szybko i bezproblemowo. Nic mnie nie bolało, nawet lekkie nacięcie dziąsła, by dostać się do ósemki. Pozostało mi teraz przez kilka dni prowadzić płynną dietę i uważać, by nie wypłukał mi się skrzep, który ochrania dziąsło, by się zagoiło.