Biżuteria z bursztynem

W ostatnim czasie zaczyna powracać moda na biżuterię, gdzie jako kamieni szlachetnych używa się bursztynu. Mówi się o nim, że jest to polskie złoto, a szczególnie bardzo dużą popularnością nasz bursztyn cieszy się za granicami naszego państwa. Największym importerem naszego bursztynu są kraje azjatyckie, gdzie bursztyn jest ceniony bardziej niż srebro czy złoto, co daje nam spore szanse na dobre zarobki i eksportu.

Drogocenny bursztyn na sprzedaż

srebrny pierścionek z bursztynemJak się okazuje od wielu lat kraje azjatyckie z chęcią sprowadzają nasz bursztyn, bo sami takiego nie posiadają jako naturalne złoża. Również  i Polsce powoli zaczyna on dominować w wielu sklepach jubilerskich i powoli odchodzi się od diamentów czy brylantów, za które czasami trzeba zapłacić niesamowicie duże sumy. Bursztyn również ma swoją wartość i warto promować coś co pochodzi z naszego kraju i tak srebrny pierścionek z bursztynem, jest w tym roku częściej kupowany jako pierścionek na zaręczyny, niż jakiekolwiek inne pierścionki z innymi kamieniami szlachetnymi. Jest to powód do dumy, że kamienie z Polski zyskują tak dużą popularność nie tylko w świecie ale i naszym rodzimym kraju, gdzie można podziwiać najlepsze wyroby z bursztynu, gdyż nie dotyczy to tylko pierścionków, lecz także i naszyjników czy kolczyków. Tym bardziej, ze bursztyn jest w tym sezonie bardzo modny i wiele Pan chcąc być na czasie, kupuje sobie najróżniejsza biżuterię własnie z tymi kamieniami.

Jak widać w Polsce jest bardzo dużo naturalnych złóż bursztynu, nie dość, że możemy sami stworzyć piękną biżuterię, to z racji dużych złóż możemy eksportować bursztyn do innych krajów. Robi tak bardzo wiele firm, gdyż bursztyny masowo są zbierane we wszystkich nadmorskich miejscowościach i sprzedawane dalej do klientów.