Bezpieczne meble z drewna

Dziecięce pokoje wymagają szczególnie dopracowanej aranżacji, w celu zapewnienia najmłodszym jak największego bezpieczeństwa. Muszą być one funkcjonalne, a przy tym atrakcyjnie wizualnie. Im starsze dziecko, tym mniej wymagające staje się urządzanie wnętrza. Szczególną uwagę, jednak, musimy poświęcić pokojom dla małych dzieci. 

Drewniane meble do dziecięcego pokoju

mebelki drewniane dla dzieciDzieci mają w dzisiejszych czasach oddzielne pokoje praktycznie od urodzenia. Zanim maluszek przyjdzie na świat, rodzice przygotowują dla niego specjalne pomieszczenie. Wiadomo, że przez pierwsze miesiące życia raczej trzyma się dziecko w tym samym pokoju, co rodzice, jednak z czasem przyzwyczaja się je do własnej przestrzeni. Urządzenie pokoju dziecięcego, szczególnie takiego dla malców w wieku od drugiego roku życia do około pięciu lat, jest pewnego rodzaju wyzwaniem. Dzieci w tym czasie mają w sobie mnóstwo energii, którą rozładowują biegając, skacząc i wspinając się, gdzie tylko się da. Dziecięcy pokój musi więc być przede wszystkim bezpieczny, ale też atrakcyjny wizualnie. Jak chodzi o wyposażenie, to najlepiej sprawdzą się mebelki drewniane dla dzieci, które raz, że są przystosowane do wzrostu dzieci, a dwa, mają bardzo atrakcyjne kolory. Drewno jest w dodatku najbardziej wytrzymałym materiałem, przy tym ekologicznym. Mebelki dla dzieci wykonane z drewna mają zaokrąglone wszystkie kanty tak, żeby dziecko nie mogło nic sobie zrobić. Drzwiczki i szuflady mają też zazwyczaj zamontowane specjalne hamulce, żeby przy gwałtownym zamykaniu nic sobie nie zrobić. 

Pokoje, w których mieszkają małe dzieci, powinny być przystosowane do energicznego trybu życia maluchów. Najlepiej umieścić w nich drewniane meble z zaokrąglonymi kantami. Meble dziecięce dostosowane są do wzrostu dziecka, a także mają odpowiednie zabezpieczenia, które minimalizują ryzyko zrobienia sobie czegoś.